×
چگونه از موخوره جلوگیری کنیم

چگونه از موخوره جلوگیری کنیم

چگونه از موخوره جلوگیری کنیم

راه‌های بسیاری برای جلوگیری از موخوره به صورت موقت وجود دارد؛ اما برای برطرف کردن دائمی موخوره باید قسمتی از مو‌ها که دچار این حالت شده است را کوتاه کنید. صد‌ها روش برای جلوگیری از بروز مجدد موخوره وجود دارد که با انجام روش‌های زیر می‌توانید موهایی سالم و زیبا داشته باشید. در کل 4 گام برای جلوگیری از موخوره وجود دارد که هر یک از این گام‌ها شامل مجموعه‌ای از اقدامات پیشگیرانه هستند.

 چگونه از موخوره جلوگیری کنیم

گام اول: حذف قسمت موخوره

بررسی موهای آسیب دیده

ابتدا موهای خود را با دقت در آینه ببینید و بررسی نمایید. معمولا موخوره در انتهای موها ایجاد می‌شود. آسیب دیدگی موها بر اثر موخوره به شکل‌های مختلفی نمایان می‌شود. اگر هر کدام از حالت‌های زیر را در موهای خود مشاهده کردید؛ اقدام به کوتاه کردن آن قسمت‌ها بکنید.

 • تقسیم شدن مو به دو یا چند رشته
 • وجود سوراخ‌های ریزی در مو (اگر یک دسته از موها را بگیرید و ببینید، راحت‌تر متوجه این مورد می‌شوید)
 • نقطه‌های سفید در انتهای مو‌ها
 • گره خوردن رشته‌های مو به صورت تکی (البته این حالت بیشتر در موهای خشک و فرفری ایجاد می‌شود)
 • چگونه از موخوره جلوگیری کنیم
 • آیا کوتاهی مو باعث درمان موخوره میشود؟

  داشتن موخوره ظاهر نامناسبی به موهایتان می دهد و باعث می شود موها کوتاه و بلند دیده شوند و زیبایی موها را از بین می برد.درمان موخوره

  درمان موخوره

  موخوره به دلایل گوناگون از جمله؛ خشکی مو می تواند ایجاد شود که در نتیجه؛ انتهای مو معمولا دو شاخه می گردد. احتمالا همیشه آرایشگر شما می گوید باید حداقل هر شش هفته یکبار برای کوتاه و مرتب کردن موهای خود به آرایشگاه بروید. اگر قصد بلند کردن موهای خود را دارید، این ایده خیلی مناسب به نظر نمی رسد. اما حق با آرایشگر شماست.

  برای درمان موخوره چه کنیم؟

  کوتاه کردن موها به طور منظم سلامت آن ها را تضمین می کند و به آنها اجازه می دهد رشد بیشتری از نظر طولی و بدون آزار موخوره ها داشته باشند. البته باید بدانید کوتاه کردن موها در تسریع رشد نقشی ندارد.

 • حفظ بلندی مو همراه با مراقبت از آن

  اگر می‌خواهید موهای بلندی داشته باشید و فکر می‌کنید که کوتاه کردن موها به منظور جلوگیری از موخوره این اجازه را به شما نمی‌دهد؛ با مراجعه به آرایشگاه می‌توانید موهایتان را به صورت لایه‌ای کوتاه کنید. به این ترتیب فقط لایه‌های سطحی و آسیب دیده مو کوتاه می‌شوند و طول موها کمتر کوتاه می‌شود.

 • چگونه از موخوره جلوگیری کنیم
 • در استفاده از محصولات ترمیم کننده مو دقت کنید

  چگونه از موخوره جلوگیری کنیم؟ - موخوره - مو - سلامت مو" src="https://setare.com/files/fa/news/1394/7/8/14045_669.jpg" alt="تقویت مو - چگونه از موخوره جلوگیری کنیم؟ - موخوره - مو - سلامت مو" />

  برخی از شرکت‌های تولید کننده محصولات ترمیم کننده مو ادعا می‌کنند که با استفاده از محصولاتشان به طور کامل از شر موخوره خلاص می‌شوید؛ ولی در واقع اینگونه نیست. محصولات ترمیم کننده مو شاید به صورت موقت موخوره را کمی بهبود بدهند و موها را دچار حالت بهتری بکنند اما به طور قطع و دائم موخوره را برطرف نمی‌کنند. این محصولات به تقویت موهای آسیب دیده کمک می‌کنند ولی نباید تنها به استفاده از آن‌ها اکتفا کنید.

  چگونه از موخوره جلوگیری کنیم

  گام دوم: شستشو، خشک کردن و برس کشیدن؛ برای داشتن موهایی سالم

 • چگونه از موخوره جلوگیری کنیم

  با دقت از شامپو استفاده کنید

  چگونه از موخوره جلوگیری کنیم؟ - موخوره - مو - سلامت مو" src="https://setare.com/files/fa/news/1394/7/8/14046_737.jpg" alt="تقویت مو - چگونه از موخوره جلوگیری کنیم؟ - موخوره - مو - سلامت مو" />

  استفاده بیش از حد شامپو باعث از بین بردن تمام چربی موها می‌شود؛ در صورتی که مقداری چربی برای موها لازم است و از دست رفتن همه آن باعث آسیب دیدن مو می‌شود.

  •  موهای خود را بیشتر از سه بار در هفته نشوئید. ( اگر موهای فرفری یا به سبک آفریقایی دارید حتی کمتر از سه بار در هفته اقدام به شستن موها بکنید).
  •  شامپو را مستقیما به پوست سر نزنید و بیشتر سعی کنید کف حاصل از شامپو را به موها برسانید.
  •  از آب داغ برای شستن موها استفاده نکنید؛ زیرا کاملا چربی سر را از بین می‌برند. سعی کنید از آب ولرم برای شستن موها استفاده کنید.
  •  اگر همچنان به سرعت موهایتان دچار موخوره می‌شود، شامپوی دیگری را امتحان کنید که ملایم‌تر باشد.
  •  از مصرف شامپوهای حاوی سولفات و پارابن خودداری نمایید.

  استفاده از محصولات نرم‌کننده موها

  چگونه از موخوره جلوگیری کنیم؟ - موخوره - مو - سلامت مو" src="https://setare.com/files/fa/news/1394/7/8/14047_506.jpg" alt="تقویت مو - چگونه از موخوره جلوگیری کنیم؟ - موخوره - مو - سلامت مو" />

  بعد از شستشوی موها از یک نرم کننده مناسب استفاده کنید. نرم کننده را حدود سه دقیقه بر روی موها بگذارید و سپس با آب بشویید.

 • چگونه از موخوره جلوگیری کنیم
 • با ملایمت موها را خشک کنید

  چگونه از موخوره جلوگیری کنیم؟ - موخوره - مو - سلامت مو" src="https://setare.com/files/fa/news/1394/7/8/14048_374.jpg" alt="تقویت مو - چگونه از موخوره جلوگیری کنیم؟ - موخوره - مو - سلامت مو" />

  مالش دادن موها با یک حوله خشک ایده خوبی نیست. بهتر است موها را به آرامی با یک حوله نرم فشار دهید تا آب اضافه آن‌ها خارج شود. تا جایی که امکان دارد اجازه دهید موها به طور طبیعی خشک شوند.

  • اگر برای خشک کردن موها عجله دارید و می‌خواهید از سشوار استفاده کنید؛ سعی کنید سشوار را روی حرارت باد ملایم قرار دهید یا ترجیحا با استفاده از باد خنک سشوار موها را خشک کنید. توجه داشته باشید که سشواررا با فاصله از موها بگیرید و آن‌ها را خشک کنید. این کار باعث می‌شود آسیب کمتری به موها برسد.
  • اگر می‌خواهید موها را در یک حوله بالای سرتان بپیچید تا خشک شوند؛ بهتر است از یک تی شرت پنبه‌ای به جای حوله استفاده کنید.
   چگونه از موخوره جلوگیری کنیم
  • مبارزه با موخوره
   اگر موهای خود را مرطوب نگه دارید و با آن به صورت ملایم رفتار کنید، پیدایش موخوره تا حد چشمگیری کاهش می یابد. اگر موخوره بوجود آمد، می توانید آن را موقتا بوسیله یک نرم کننده مناسب، مثل محصولات ساخته شده از موم عسل، به هم بچسبانید. اما این روش کاملا موقتی است. برای خلاص شدن از موخوره ها و پیشرفت آن ها، باید قسمت آسیب دیده مو را بزنید.
  • چگونه از موخوره جلوگیری کنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *