×
روش‌های طبیعی رهایی از موهای چرب

روش‌های طبیعی رهایی از موهای چرب

روش‌های طبیعی رهایی از موهای چرب

 

داشتن موهای چرب باعث آزار فرد و پایین بودن اعتماد به نفس او می شود. در ادامه، چند روش طبیعی رهایی از موهای چرب ارائه شده است:

شستن به اندازه

برخی از افراد موهای خود را به درستی و به موقع نمی‌شویند و به همین دلیل چربی اضافی روی سرشان باقی می‌ماند و موهایشان را چرب می‌کند، اما برخی دیگر بیش از حد لزوم – مثلا هر روز- موهای خود را می‌شویند. این کار باعث خشک شدن موها می‌شود و پوست سر برای جبران این خشکی، چربی بیشتری تولید کرده و موها چرب تر از قبل می‌شوند.

روش‌های طبیعی رهایی از موهای چرب

اصلاح روش شستشوی مو

روش‌های غلط شستشوی موی سر باعث چرب شدن بیش از حد موها می‌شود و به پوست سر نیز صدمه می‌رساند. برای شستن موهای خود، مقدار کمی شامپو را به ریشه‌های مو و پوست سرتان بمالید و کمی ماساژ دهید. این کار را برای تمام سر به دقت و البته با ملایمت انجام دهید. شستن سر با خشونت موجب ترشح بیشتر غدد چربی می‌شود.

روغن نارگیل

شستن سر با روغن نارگیل می‌تواند درمان مناسبی برای موهای چرب باشد. روغن نارگیل با حذف چربی اضافی پوست سر، موها را بهبود بخشیده و در عین حال از خشکی بیش از حد آنها پیشگیری می‌کند.

روش‌های طبیعی رهایی از موهای چرب

روغن درخت چای

در تحقیقی مشخص شد، استفاده از شامپویی که حاوی ۵ درصد روغن چای باشد، می‌تواند از چربی و شوره پوست سر بکاهد.

فندق افسونگر

فندق افسونگر برای موهای چرب بسیار مفید است. این دانه منافذ بازی که چربی را ترشح می‌کنند، می‌بندد. فندق افسونگر همچنین می‌تواند جلوی خارش سر و التهاب را گرفته و توازن pH  طبیعی خون پوست سر را بازیابد. این درمان برای افرادی که پوست سرشان حساس و خارش دارا، نیز مناسب است.

روش‌های طبیعی رهایی از موهای چرب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *