×
درمان موهای چرب با گل سرشور

درمان موهای چرب با گل سرشور

درمان موهای چرب با گل سرشور

راه حل هایی که می توانید برای درمان موهای چرب انجام دهید

موهای چرب نشانه شستشوی بد و رعایت نکردن بهداشت این عضو مهم بدن نیست ،معمولاً اگر موها طولانی مدت شست و شو نشود کثیف وچرب می شود اما موهایی یک روز بعد از شستشو چرب می شود به دلیل غده های فعال چربی است .راه حل موهای چرب
راه حل موهای چرب
ترشح زیاد چربی موها را کدر می کند و موجب خارش و شوره سر می شود و در موارد خیلی شدید اکنه سر پیشرفت می کند پس باید درمان آن را جدی گرفت.
در این بخش از نمناک 7 مورد از موثرترین روش های را به عنوان راه حل موهای چرب مطرح خواهیم کرد.

توصیه های درمان و راه حل موهای چرب سر

7 نسخه خانگی راه حل موهای چرب

تغذیه مناسب
در بسیاری از مطالعات ثابت شده مصرف غذاهای چرب و کربوهیدرات ها موجب ترشح چربی بیشتری می شود اما خوردن غذاهای حاوی امگا 3 مثل غذاهای دریایی و دانه ی چیا ،بادام و اسفناج برای سلامت مو مفید است ؛همچنین نوشیدن آب به مقدار کافی برای تغذیه مونیاز است.
شامپوی موهای چرب
اگر موهای سالم و متعادلی دارید نیازی به مصرف آن بیشتر از سه بار در هفته ندارید اما افرادی که موهای چرب دارند باید روزانه موهایشان را با شامپوی ضد شوره بشویند و شامپو ارگانیک و بدون سدیم سولفات استفاده کنند ؛شستشوی مو هر روز یا یک روز در میان با شامپوی ضد شوره موها را تمیز و سالم نگه می دارد.

راه حل موهای چرب استفاده از گل سرشور است

اگر از محصولات خانگی مثل گل سرشور استفاده کنید کمک بسیار بزرگی به چربی و شوره سر کرده اید ،هفته ای یک بار دو قاشق از این خاک را با آب ترکیب تا خمیری شود 30 دقیقه روی سر بگذارید و با آب بشویید تا تمیز و روشن شود و البته به این روش چربی موها را کاهش دهید.

درمان موهای چرب با گل سرشور

شستشوی مو با سرکه راه حل طبیعی موهای چرب است

موها را با محلول سرکه و آب به نسبت 2 تا 3 قاشق سرکه ویک فنجان آب ترکیب و بشویید و 2 تا 3 دقیقه با آب کاملاً شستشو دهید تحقیقات نشان داده سرکه خاصیت ضد قارچی و آنتی باکتریایی دارد و ازشوره و خارش چربی جلوگیری می کند.
اجتناب از مصرف محصولات روغنی
افرادی که موهای چرب دارند شامپو هایی که روغنی هستند برایشان کاربرد ندارد و بایدبعد از شستشو از موس های متناسب با مو استفاده کنند.

درمان موهای چرب با گل سرشور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *